Земляні роботи

Земляні роботи

Земляні роботи - комплекс робіт (заходів), пов'язаних з вийманням (розробленням), переміщенням і укладанням (в разі потреби - з розрівнюванням та ущільнюванням) ґрунту у відвал або інше визначене місце; один з видів будівельних робіт.

Розрізняють земляні роботи:

підготовчі - полягають у розчищені майданчиків від чагарів, лісу, викорчовуванні пнів, зниженні рівня ґрунтових вод, осушуванні ділянки, розпушуванні твердих, мерзлих і скельних ґрунтів.

основні - будування постійних (наприклад, земляних гребель, дамб, каналів, земляного полотна шляхів) і тимчасових (котлованів, траншей, перемичок та інших) земляних споруд, планування будівельних майданчиків, підготовка основ будинків і споруд (наприклад, закріплення і/або ущільнення ґрунтів).

З розвитком механізації більшість земляних робіт нині виконуються за допомогою машин. Так вдаючись до механічного (найпоширенішого) способу розробки ґрунту, застосовують землерийні і землерийно-транспортні машини (екскаватори, бульдозери, грейдери, канавокопачі, скрепери). Для транспортування ґрунту застосовують самоскиди.

Розробка котлованів і траншей являє собою початкову стадію при проведенні будь-яких земляних робіт. Під котлованом або траншеєю мається на увазі виїмка в ґрунті, яка призначена для облаштування фундаментів і основ будинків, проведення різного виду комунікацій (трубопроводів, газових труб, кабелів), а також інших споруд інженерного призначення. Розробка котловану і риття траншеї є необхідною умовою для облаштування фундаменту будь-якого типу (стрічкового і стовпчастого) для дому, дачі, котеджу або лазні. Риття котловану необхідно для формування фундаменту при наявності підвалу або оглядової ями при будівництві гаража.

 

ТОВ «ПКБуд» забезпечить:

 - зняття рослинного шару;

- очищення території;

- розробка ґрунту;

- розробка виїмок та влаштування насипів;

- вивезення ґрунту;

- вертикальне планування;

- очистка від чагарникової порослі, викорчовування пнів дерев;

- розробка котлованів, траншей.

  

Земляні роботи підприємством виконуються механізованим засобом – що є найбільш ефективний засобом рішення питань, пов`язаних з навантажувально-розвантажувальними та земляними роботами. Продуктивність роботи екскаватора в 240 разів більше, ніж при роботі вручну. Тому економія в часі та кількості задіяних сил дає можливість реально економити кошти, що виділяються на будівництво порівняно з витратами при роботах, що виконуються вручну.

Використання механізмів дозволяє у меншій мірі залежати від погодних умов при виробництві земляних робіт, а також зменшує вплив людського фактору. Будівельна техніка дозволяє виконувати роботи у важкодоступних місцях. Прокладка комунікацій у траншеях за допомогою екскаватора дозволяє вести роботи у перетнутій місцевості, з наявністю невеликих корінців рослин. При корчуванні пнів дерев - екскаватор просто незамінний.

 

Галерея